Polski English

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

20-10-2014

23-26 października 2014

Literacka osiemnastka

Dojrzałość zobowiązuje. Zatem krakowskie Targi Książki od swojej osiemnastej edycji stają się międzynarodowe oraz przeprowadzają się do nowoczesnego Centrum Targowo-Kongresowego EXPO Kraków.

Autorzy
Dedykacja autora na stronie tytułowej, pozycje niedostępne w żadnej księgarni czy zapach farby drukarskiej roznoszący się przy kartkowaniu – to tylko niektóre z licznych powodów, dla których odwiedzamy Targi Książki w Krakowie. Jonathan Carroll po ich zeszłorocznej edycji mówił: „Wszędzie na świecie podczas targów robi się biznesy, a tutaj jest coś więcej, czyli znakomity klimat literackiego święta”. Nie inaczej będzie w tym roku. Nowe przestrzenie pozwolą zwiększyć liczbę wystawców, których w tym roku ma być ponad 700, a co za tym idzie – przyciągnąć do Krakowa równie liczną grupę autorów z Polski i zagranicy. Do kogo w tym roku ustawią się najdłuższe kolejki? Cabré, Tokarczuk, Dymna, Dukaj, Cygan? Wybór będzie trudny.

Salony
Organizatorzy targów dbają o to, aby każdy znalazł dla siebie coś interesującego, służyć temu ma nie tylko bogata oferta wydawnictw czy setki zaproszonych autorów, ale także dobry pomysł na zagospodarowanie przestrzeni. Hala wystawiennicza przy ul. Galicyjskiej 9 podzielona zostanie na pięć tematycznych salonów. W Salonie Wydawców Szkół Wyższych znajdziemy liczne publikacje naukowe czy podręczniki akademickie; w Salonie Wydawców Katolickich oprócz pozycji religijnych królują książki kulinarne i poradniki; Salon Nowych Mediów to przestrzeń na dyskusje o nowych technologiach, aplikacjach mobilnych, prawie autorskim, a także na prezentacje czytników książek elektronicznych, e-booków, audiobooków i papieru elektronicznego; Salon Małe Ojczyzny promuje odrębność kulturową i językową różnych regionów Polski; a w Salonie Książki Dziecięcej (nowość!) będzie kolorowo, radośnie i bajkowo.

 

  • Facebook

Hotel Maksymilian*** ul. Karmelicka 36, 31-128 Kraków, tel. +48 12 341 44 93, rezerwacja@hotelmaksymilian.pl