Polski English

Hotel Kraków

Hotel Maksymilian to trzygwiazdkowy obiekt położony w bardzo atrakcyjnym turystycznie miejscu, zaledwie 7 minut pieszo od Krakowskiego Rynku, a tuż przy hotelu znajduje się przystanek tramwajowy przez który przejeżdżają najważniejsze linie tramwajowe Krakowa.

Hotel mieści się w odrestaurowanej, zabytkowej kamienicy w centrum Krakowa, której początki sięgają roku 1871, została zaprojektowana przez Maksymiliana Nitscha, który w latach 70 i 80 XIX wieku był jednym z najlepszych przedstawicieli środowiska architektonicznego. Sam budynek został wpisany na listę zabytków Krakowa.

W latach 2008–2010 kamienica została gruntownie wyremontowana i przebudowana. Nadbudowano część tylną, wybudowano budynek parterowy w podwórzu gdzie mieści się Restauracja Maksymilian, a także odnowiono elewację – wszystkie działania zostały zrealizowane tak, aby zachować pierwotny kształt, wystrój i stylowy klimat zabytkowej kamienicy. Zapewniamy Państwa, że nasz hotel jest magicznym miejscem z długą i ciekawą historią, a pobyt w nim będzie niezapomnianym przeżyciem.
Czytaj dalej →

  • Facebook

Hotel Maksymilian*** ul. Karmelicka 36, 31-128 Kraków, tel. +48 12 341 44 93, rezerwacja@hotelmaksymilian.pl